Клінкерна цегла: цікаві факти і сфера застосування

Сучасне будівництво «приречене» на розвиток і вдосконалення завдяки появі клінкерної цегли. Цей будматеріал отримують методом випалу при постійній температурі 1000-1600 ° С до стадії повного висушування глини. При ретельно відпрацьованою технологією виготовлення вдається отримати щільний, однорідний будівельний матеріал, що характеризується високою міцністю (близько 30-40 МПа і більше).

Серед позитивних якостей також можна виділити:

  • несприйнятливість до високих температур;
  • морозостійкість;
  • екологічність;
  • практичність;
  • різноманітність кольорів і фактур;
  • простоту догляду.

Поверхня клінкеру буває глянсовою або матовою, гладкою або шорсткою, виконаної в сучасному стилі або «під старовину». Навіть після багатьох років використання матеріал зберігає колір і не розтріскується. Він не боїться механічних впливів і потрапляння сонячних променів або вологи.

Сфера застосування

Якщо вирішили створити стильний і унікальний проект, то одним з кращих оздоблювальних будматеріалів є клінкерна цегла. Він застосовується для обробки фасадів будинків різних призначень: котеджів, офісних центрів, ресторанів, готелів та ін. За допомогою клінкеру реставрують старовинні будівлі, викладають стовпи огорожі, декорують цоколі, прикрашають колони. Знаходить застосування матеріал і всередині будинку. Наприклад, він бере участь в обробці камінів, стійок, стін.

Застосування клінкерної цегли

Цікаві факти

З німецької мови «клінкер» перекладається як «цеглина», тому багато хто вважає поєднання цих слів тавтологією. Актуально це чи ні – вирішувати вам. Але в нашій мові вираз «клінкерну цеглу» прижилося і використовується досить активно.

Серед цікавих фактів про даному матеріалі виділяють також наступні:

  1. Особливі печі. При виготовленні використовують спеціальні пристрої для випалу, які характеризуються стійкістю до високих температур і невеликою висотою пічного каналу.
  2. Різноманітність асортименту. Під терміном «клінкер» мається на увазі не тільки цегла, а й бруківка, плитка, черепиця і сходинки. Помилковим думкою є те, що будматеріал буває тільки червоним, що притаманне для обпаленої глини. Завдяки додаванню екологічно безпечних барвників вдається отримувати будь-який колір: помаранчевий, жовтий, сірий, коричневий, чорний, темно-синій і ін. Однак слід зазначити, що кожна нова партія з однієї серії може відрізнятися від попередньої за відтінком. Рекомендується спершу розрахувати обсяг будматеріалу, необхідного для роботи, і закуповувати все за один раз. Інакше підібрати ідентичний цегла буде неймовірно складно.
  3. «Сростаніе» клінкеру. Іноді вироби поставляються здвоєними. Якщо виявили така цегла, не лякайтеся – це не брак. Для поділу на окремі частини необхідно розбивати його рівно по шву точковими ударами.
  4. Стійкість до агресивних середовищ. Матеріал підходить для облицювання навіть в таких місцях, як підвали, димоходи, системи вентиляції. Це пов’язано з відмінною стійкістю до різких перепадів температури і механічних навантажень.
Читать также:  Красиві дерев'яні будинки - 25 кращих фото, приклади, ідеї

Застосування клінкерної цегли для забору

Перший клінкерна завод на території України з’явився в Чернігові в другій половині 19-го століття. До цього дня на Красній площі є ділянки, покриті старовинної бруківкою, яка виглядає просто приголомшливо, незважаючи на столітній термін експлуатації.

Напишіть відгук